Mindscape

9. února 2015 v 17:16 |  Filmy
Příběh začíná Johnem stojícím v domě, pozorujíc vraždu své ženy. Toto trauma ho přimělo si dát pauzu od své práce "vzpomínkového detektiva," do doby než mu začaly docházet peníze. Přiměje se tedy vrátit se do práce a dostane případ šestnáctileté Anny.

Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.Když začnou terapeutické sezení, v Annině vzpomínkách je něco divného, kupříkladu detaily, které vzpomínkám chybí, třeba netikající hodiny, Anna to ale vysvětluje tím, že nikdy nešly. Pak se dozvídáme o incidentech, které se staly v internátní škole. Anna je dost chytrá a už v tu dobu ví jak ovládat své vzpomínky, dokonce zjistila i co Johnovi nahání strach - voda. Na jednom sezení díky Anně John odpadne, během toho mu nainstaluje do počítače spořič obrazovky, už to, bylo divný. John během času kvůli přátelství s Annou a jejím zkresleným vzpomínkám obviňuje svého dobrého přítele a šéfa ze zneužití. Anna mu dává klíč tvrdíc, že je od jejího oblíbeného domu. Když se John kouká na spořič docvakne mu že to možná není vše co mu tam nainstalovala. Najde ve svém počítači hromadu složek s hanbatými fotografiemi nezletilých dívek z té školy. Hned na to mu volá Anna, že se stalo něco hrozného, ale nedopoví to a tak se John vydává do jejího domu. Tam ho někdo zamkne do místnosti s kamerovými monitory na nichž vidí vyděšenou pobíhající Annu než se kamery vypnou, vypadne proud a dveře se otevřou. V domě je krev, John do ní šlápne, běží do lesa protože viděl Annu a myslí si že jí honí ten, kterého vidí celou dobu během filmu. Anna ho najde a podá mu zakrvácené ruce, díky tomu mu utkví na rukou a oni ho usvědčí. Důkazem je její krev, krev na botách jejích rodičů - kteří jsou jen omámení, ale žijí, pornografie, volající Anna obviňujíc ho z pokusu vraždy a klíček od místnosti v které byl zamknut.
Pak se John probouzí a před sebou vidí toho muže, o němž si myslel že ho celou dobu sleduje, ale je to vzpomínkoví detektiv a vyšetřuje jeho případ. Jeho svědectví Johna osvobodí a přijde mu obálka s růží a fotkou Anny, na níž je s novinami, a titulem že Johna propouští.

Z celého filmu jsem si vlastně odnesla jen to že Taisa neumí pořádně běhat, ale protože ji mám ráda z American horror story, tak jí to odpouštím. Jinak film byl fajn, dokonce jsem měla ke konci i trochu nahnáno. Myslím že bych ho hodnotila jako nadprůměr.
Není to tak jednoduché, není tu určitě všechno, takže pokud Vás příběh zaujal, podívejte se;)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.