Akné? Hrála jsem si na špiona -_-

17. května 2015 v 7:55 |  Deník
Áhh, dneska jsem spala až skoro do sedmi, příjemná změna, ke ktére se nechci učit, protože už od zítra vstávám zase před pátou.
Včerejší den jsem promrhala vyhledáváním na gůglu různých věcí, jako: krém do dortu, antibakteriální mýdlo (na protex jsou dobré recenze), taky jak vyčistit černé tečky - k tomu se ještě vrátím.
Ráno jsem s maminou byla nakupovat a pořídila jsem si náčiní k mému oboru - cukrařina. Vyhradila jsem si tisícovku a útokem jsme vzaly vietnamce. Našla jsem tam sáčky na zdobení, mazáček a mini vykrajovátka na marcipán, ihned co jsem je spatřila jsem věděla, že je určitě použiju ve třeťáku u závěreček.
Pak jsem si ještě pořídila nové slušivé kalhoty za pouhých 150,- korun a letní tričko, které sice není můj styl, ale sluší mi i když nemám kozy a za to má u mě +.
Co Vám ale povím, je to, že jsem před odchodem byla děsně nasraná, protože se nemaluji a předevčírem jsem si koupila ubrousky na obličej, které mi ho mají vyčistit, ale co se nestalo, ráno mi vylezlo tolik pupínků, že jsem se málem vzteky rozbrečela a tak už navždy zavrhuji, ty spešl ubrousky k hovnu.
Obličej si čistím jen obyčejným mýdlem a vodou, ale to není vůbec šetrné k pleti a když si pak namažu obličej regeneračním krémem, pokožka mě pálí zarudne a vypadám, že jsem dostala alergickou reakci. Proto jsem pátrala a jestli máte problém s pletí a nevíte co by, tak Vám možná moje shrnutí z internetu trošku pomůže:
Ohledně černých teček, které jsou podle strýčka Gůgla otevřené póry, si musíte pleť čistit, alespoň dvakrát denně, pokud je máte a chcete odstranit, tak jsem včera ozkoušela dvě metody:
Želatina s mlékem
Smícháte lžičku želatiny se lžičkou s mlékem, hodíte to na deset vteřin do mikrovlnky a pak si to horký napatláte na nos, necháte zaschnout a sundáte. Má to fungovat jako taková ta náplast na černé tečky, mají vám v té želatině zůstat ty červící z pórů.
ALE! Mě to nefungovalo a to ani poté co jsem tečky nabourala jehličkou a zkusila to nejmíň ještě dvakrát, podle recenzí to funguje jen někomu, mě teda ne.
Med se skořicí
Smícháte lžíci medu s půllžičkou skořice, žádné ohřívání v mikrovlnce!! Zničí to účinnost medu, to vím ze školy. Pak si to napatláte na pleť a kroužíte na postiženém místě 3 minuty, nemůžu říct, že by to byl nějakej mega zázrak, ale změnu vidím. Zbytek třeba sežer. Jo Gůgl říkal, že med je přírodní antibiotikum a ještě že když si samotný med napatláte na akné a necháte působit, mělo by vám to pomoc.
Já si většinou kápnu na akné s bílou hlavičkou alpu a když se to pořádně vysuší, tak to jen odrolím jako starou kůži.